Stahujte vsetko ....
 
DomovDomov  PortálPortál  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 UFO - základný popis

Goto down 
AutorSpráva
Admin
wartrek
wartrek
Admin

Počet príspevkov : 687
Age : 24
Registration date : 02.02.2008

UFO - základný popis Empty
OdoslaťPredmet: UFO - základný popis   UFO - základný popis Icon_minitimeNe február 03, 2008 5:43 pm

UFO - základný popis
UFO alebo ufo (pôvodne skratka z angl. unidentified flying object; po slovensky neidentifikova(teľ)ný lietajúci predmet) je úkaz na oblohe, ktorého pôvod nie je z rôznych príčin zistiteľný. Slangovo je to len označenie pre dopravný prostriedok mimozemskej civilizácie, a ak má tanierovitý tvar nazýva sa aj lietajúci tanier. Údajní svedkovia najčastejšie opisujú útvary tanierovité (disky), trojuholníky (najmä v 90. rokoch 20. storočia), gule a valce.Veľa ľudí tvrdí, že každé UFO je mimozemská technológia, väčšina vedcov však tvrdí, že na potvrdenie tejto teórie neexistuje dostatok dôkazov.

Obsah
1 Výskum
2 Dejiny
3 Pokusy o vysvetlenie
3.1 Racionálne vysvetliteľné úkazy
3.2 Špekulatívne vysvetlenia
Výskum
Výskumom ufa sa zaoberá ufológia a paleoastronautika. Ide spravidla o súkromné aktivity. Dosť špecifická je problematika údajných kontaktov s posádkami UFO, ako aj problematika tzv. únosov (angl. abduction) do UFO a implantátov od posádky UFO, ktorej sa venujú niektorí psychológovia (napr. John Mack).

Moderný výskum UFO delí UFO na 6 hlavných kategórií:

noctural lights - zvláštne nočné svetelné zjavenia
daylight disc (DD) - disky a podobne pozorované cez deň
close encounter of the first kind (CE-I) - blízke stretnutie prvého druhu - objekty vo vzdialenosti max. 150 m od svedka
close encounter of the second kind (CE-II) - blízke stretnutie druhého druhu - CE-I vzájomne fyzikálne pôsobiace s okolím (napríklad elektromagnetické rušenie)
close encounter of the third kind (CE-III) - blízke stretnutie tretieho druhu - CE-I a CE-II s pozorovaním bytostí
close encounter of the fourth kind (CE-IV) - blízke stretnutie štvrtého druhu - únosy ľudí

Dejiny
Zvláštne úkazy na nebi boli zaznamenané v celej histórii. Niektoré boli vysvetlené ako kométy, či meteory, iné ostali neobjasnené. Armáda Alexandra Veľkého v roku 329 pred Kr. videla „dva strieborné štíty“ na oblohe. 14. apríla 1561 obloha nad Norimbergom v Nemecku bola údajne zaplnená veľkým množstvom valcovitých a guľovitých objektov zdanlivo zapojených vo vzdušnej bitke.

UFO sa v minulosti vysvetľovalo ako zlé znamenia, anjeli, a iné náboženské znamenia. Za nadprirodzený fenomén hodný vedeckého výskumu sa začalo UFO považovať bezprostredne po 2. svetovej vojne, keď bol vytorený aj výraz „UFO“ (pozri aj foo fighter).

Pravdepodobne najviac disktutovaným prípadom je prípad z 2. júna 1947 z mesta Roswell v Novom Mexiku v USA. Na oblohe bol vtedy pozorovaný predmet v tvare disku a miestny farmár vraj potom našiel na svojom pozemku vzdialenom asi 110 km od Roswellu vrak lietajúceho taniera. Oznámil svoj nález polícii, ktorá spoločne s armádou miesto obkľúčila, vrak odviezla na neznáme miesto a snažila sa celú vec utajiť pred verejnosťou. Ešte dlhé roky potom sa v novinách objavovali články, ktoré prinášali výpovede svedkov, ktorí sa údajne podieľali na výskume vraku a mŕtvej posádky lietajúceho taniera vykonávanom na leteckej základni Wright Field v Daytone. Udalosť sa stala námetom niekoľkých kníh i filmových predlôh, americká armáda dodnes celú záležitosť kategoricky popiera, vyhlasuje ju za výmysel senzáciechtivých novinárov; sama však dodnes niekoľkokrát zmenila oficiálnu verziu toho, čo sa v oblasti naozaj stalo.


Pokusy o vysvetlenie
Racionálne vysvetliteľné úkazy [úprava]Úkazy, ktoré sa zvyknú označovať ako UFO a majú racionálne vysvetlenie, sú napríklad:

pozorovanie lietadiel najmä pri štarte alebo pristávaní, vzducholodí alebo meteorologických balónov v neobvyklom nasvietení alebo pozorovaných pod zvláštnym uhlom
pozorovanie rakiet, družíc často vo chvíli ich zániku v atmosfére
atmosferické javy ako neobvyklý tvar mrakov, slnečné a mesačné svetlo, polárna žiara, kryštáliky ľadu vo vysokých vrstvách atmosféry a mnohé iné. V prípade mrakov veľmi často ide, o tzv. šošovkovité oblaky, odborne altostratus lenticularis.
astronomicke telesá – Mesiac, planéty, hviezdy...
guľový blesk
horiace bahenné plyny
meteor
svetlá reflektorov alebo laserových efektov odrážaných mrakmi, vzdialený ohňostroj…
kŕdeľ letiacich vtákov
halucinácia
úmyselné falošné hlásenie s cieľom finančného zisku, vlastného zviditeľnenia alebo aj duševnej poruchy
skúšky vysoko utajovaných leteckých zbraní založených na novovyvinutých technológiách alebo nových princípoch pohonu

Špekulatívne vysvetlenia

Ak nie je možné vysvetliť nejaký úkaz hore uvedenými možnosťami, často sa naskytnú špekulatívne vysvetlenia, ako napríklad:

návštevy kozmických lodí cudzích vesmírnych civilizácií
návštevy ľudí z budúcnosti, schopných cestovať v čase
paranormálne javy
návštevy ľudí z paralelnych vesmirov
11 október, 2007 10:01 Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Návrat hore Goto down
https://wartrek.slovakforum.net
 
UFO - základný popis
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Hokejbal: Kto podľa vás vyhrá základnú časť?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Stahujte vsetko.. :: Pokec :: Misteriozne zahady-
Prejdi na: